Історія храму

Храм Вознесіння Господнього

с. Станіславчик

В 1816 р. на кошти місцевих жителів та графа Олексія Бахметьєва був побудований Свято-Вознесенський храм. Церква однокупольна, кам`янна і спочатку була покрита гонкою (маленька дерев`яна дощечка) . В 1837 р. була побудована з каменю двох`ярусна дзвіниця.
На 20 липня 1842 р. храм нараховував прихожан з 180 дворів. Богослужіння звершував свящ. благочинний Мартірій Танашевич. Біля храму знаходився будинок священника, добротний, побудований власними силами. У 1853 р було встановлено новий 2-ярусний іконостас. На 1860 р. кількість прихожан складає 892 людини.

800px-Bahmetyev_3_Alexey_Nikolaevich

Граф Олексій Миколайович Бахметьєв                                            (1774-1841)

В 1936 р. повністю зруйнована дзвіниця і будинок священника, а 20 жовтня 1961 р. закрили храм і зруйнували центральний купол. В 1989 р. храм було відкрито.  Настоятелем призначений прот. Миколай Поп, якаий і зайнявся реставрацією церкви. В 1997 р. була побудована дзвіниця. Біля храму є дві могили: одна з них благочинного свящ.Логіна Змачинського який служив в храмі з 1851 до 1893 років, відомий жвавим і неухильним виконанням своїх пастирських обов`язків. Друга могила належить прот. Мартірію Танашевичу.
На даний час, з 2010 р., настоятелем храму є свящ. Дмитрій Пасічник.
При храмі діє недільна школа з 2011 року.

Парафіяни храму приймають активну участь у житті громади. Відвідують малозабезпечені сім’ї та спеціалізовані заклади для людей з обмеженими можливостями.

У храмі проводяться реставраційні роботи завдяки небайдужості місцевих жителів, за що їм дяка та хвала.

У 2016 році храм святкує своє 200-ліття.